baner
gry bitewne
gry planszowe
gry karciane
akcesoria
farbki, pędzelki
makiety
rpg
WSIąść DO POCIąGU: PARYż

Kategorie: Rodzinne

Wsiąść do Pociągu: Paryż
wersja: polska
Gra planszowa dla 2-4 graczy
80.00 zł

Opis: Witaj w mieście świateł!

Przenieś się do eleganckiego Paryża z szalonych lat dwudziestych XX wieku. Wskocz na otwartą platformę z tyłu autobusu i przejedź się Avenue des Champs-Élysées. Podziwiaj wieżę Eiffla i zakończ dzień pełen wrażeń, oglądając zachód słońca z balkonu starej kamienicy w Montmartre.

W tej dynamicznej odsłonie gry Wsiąść do Pociągu gracze ścigają się o to, kto zwiedzi najwięcej kultowych punktów turystycznych w stolicy Francji i przy okazji zrealizuje swoje bilety. Aby wygrać, musimy nie tylko zmyślnie korzystać z rozwijającej się w Paryżu sieci transportu miejskiego, lecz także wybierać połączenia, dzięki którym będziemy mogli świętować kolejną rocznicę zdobycia Bastylii.

Na czym to polega?

Na początku gry uczestnicy otrzymują po 2 karty biletów – wskazują one miejsca, które będziemy musieli połączyć nieprzerwaną trasą na mapie. W tym celu potrzebujemy dwóch rzeczy: plastikowych figurek autobusów oraz kart lokomocji w odpowiedniej liczbie i kolorze. Poszczególne trasy realizujemy po kawałku, co oznacza, że w swojej turze możemy połączyć ze sobą dwa sąsiadujące miejsca. Dodatkowym celem jest zbieranie zestawów kart w kolorze flagi Francji.

W ramach akcji możemy zrobić jedną z trzech rzeczy:

Dobrać maksymalnie dwie karty lokomocji.
Połączyć dwa sąsiadujące miejsca trasą autobusu.
Dobrać kolejne karty biletów.

W ten sposób rozgrywamy swoje tury aż do momentu, gdy któremuś z graczy pozostanie do wykorzystania jeden lub mniej plastikowych elementów. Zwycięży osoba, która zbierze najwięcej punktów za zrealizowane bilety!
Dlaczego pokochasz tę grę?

Wsiąść do Pociągu: Paryż zachowuje wszystkie najważniejsze rozwiązania klasycznych odsłon serii, a jednocześnie, dzięki mniejszej mapie, skraca rozgrywkę do minimum.
Proste zasady i krótki czas rozgrywki sprawiają, ta wersja jeszcze lepiej spełnia potrzeby początkujących graczy. A kiedy już złapiemy bakcyla Wsiąść do Pociągu... Cóż, mamy przed sobą wiele przygód o różnym stopniu zaawansowania!
Mimo kilku uproszczeń Wsiąść do Pociągu: Paryż wciąż wymaga od nas mądrego planowania i obserwowania poczynań przeciwników. To prawdziwa gratka dla fanów serii i sprytny sposób, by wciągnąć do zabawy nowe osoby!


Zawartość:

plansza przedstawiająca mapę połączeń w Paryżu
60 plastikowych autobusów (po 15 w każdym kolorze)
46 kart Lokomocji
20 kart Biletów
4 znaczniki punktacji
instrukcja

Dodatkowe informacje:

Autor:
Alan R. Moon
Wydawca:
Rebel
Ilustracje:
Julien Delval
Wydanie:
polskie


Wsiąść do Pociągu: Paryż
Wsiąść do Pociągu: Paryż
Wsiąść do Pociągu: Paryż
 
 


2024' MGŁA | O firmie | Regulamin sklepu | Kontakt

(c)opyright 2007-2024 - mgla.pl

Designed by Vasquez & sboja