baner
baner
gry bitewne
gry planszowe
gry karciane
akcesoria
farbki, pędzelki
makiety
rpg
ORIGINS PIERWSI BUDOWNICZOWIE

Kategorie: Strategiczne

Origins Pierwsi Budowniczowie
wersja: polska
Gra planszowa dla 1-4 osób
152.00 zł

Opis: Stań na czele miasta-państwa u zarania dziejów ludzkości!

Co jeśli szalone teorie dotyczące początków ludzkości okazałyby się prawdą? Co jeśli to potężna i przyjazna cywilizacja z odległych obszarów wszechświata stoi za skokiem cywilizacyjnym, a nasz pęd ku lepszemu wspomagany tajemną i obcą technologią jest odpowiedzialny za całą naszą historię i kulturę? Co jeśli i Ty mógłbyś być częścią tych wiekopomnych wydarzeń?

Origins: Pierwsi Budowniczowie to strategiczna gra planszowa, w której rozbudowujecie swoje miasta, korzystając z wiedzy dobroczyńców z kosmosu. Poprzez sprawne zarządzanie siłą roboczą, będziecie piąć się po stopniach olśniewających świątyń wzniesionych ku czci znaków zodiaku. Dzięki losowym zestawom akcji i bonusów której każda rozgrywka będzie zupełnie inna, a Wy będziecie mieli okazję do wykorzystywania różnorodnych strategii i poszukiwania wciąż nowych kombinacji.
Na czym to polega?

Podczas gry wcielamy się w potężnych archontów, stojących na czele rosnących w siłę miast-państw. Naszym celem jest zarządzanie populacją w taki sposób, by poszerzać wpływy, rozbudowywać kolejne dzielnice i pokonać innych w wyścigu zbrojeń. Słowem: zadbanie, by to nasza cywilizacja zostawiła najwyraźniejszy ślad na kartach historii.

Rozgrywki w Origins są oparte o przydzielanie robotników. Pozwalają nam oni odwiedzać miejsca spotkań (przynoszące surowce, dodatkowe kości oraz awans na torach świątynnych i militarnych) czy zamykać dzielnice naszego miasta. Każdy gracz rozpoczyna z miastem składającym się z 2 płytek: agory i pałacu. W toku gry będzie dokładać do nich nowe budowle o specjalnych zdolnościach, dzięki czemu teren będzie się rozrastać i rosnąć w siłę.
Dlaczego pokochasz tę grę?

To rozbudowana, wielowymiarowa planszówka, która zmusza graczy do podejmowania wielu trudnych i znaczących decyzji oraz ciągłego dostosowywania się do poczynań przeciwników.
Podczas rozgrywek uczestnicy decydują, ile działań podejmą w danej rundzie i kiedy doprowadzą do skończenia gry.
Mnogość zmiennych elementów i decyzji, które podejmujemy sprawia, że każda rozgrywka w Origins jest zupełnie nowym wyzwaniem.

Zawartość:

instrukcja
plansza
4 planszetki graczy
5 plastikowych statków kosmicznych
4 figurki archontów
49 kości
24 plastikowe podstawki
80 dysków
83 płytki budowli
12 żetonów znaków zodiaku
5 żetonów akcji bonusowych
105 znaczników
12 kart znaków zodiaku
45 kart dzielnic
4 karty pomocy

Dodatkowe informacje:

Autor:
Adam Kwapiński
Wydawca:
Rebel
Ilustracje:
Zbigniew Umgelter, Aleksander Zawada
Wydanie:
polskie


Origins Pierwsi Budowniczowie
Origins Pierwsi Budowniczowie
Origins Pierwsi Budowniczowie
 
Origins Pierwsi Budowniczowie
 


2022' MGŁA | O firmie | Regulamin sklepu | Kontakt

(c)opyright 2007-2022 - mgla.pl

Designed by Vasquez & sboja